Únor 2016

Kupa Eah novinek

13. února 2016 v 9:41 Eah novinky
Tentokrát kupa Novinek z Ever AFter High světa .. Díky filmu totiž bude kupa nových postav.. A jsou v něm i rodiče .. Kdy budou ale jako panenky zatím netuším..


Cerisse má sestru..
Nováá postava Darling Charming..

Bunny a .. AlistairApple a její matka..
Nové postavy..


Raven a její matka

Pixinka .. (víla) a Ashlynn

Sněhurka..

A neznámá postava.. (s parůžkama)

Monster Novinky únor

13. února 2016 v 9:23 Monster novinky
Opět mám pro vás seznam všech Monster high novinek..

Změněné obličeje už i ve filmu..


chibinky... Můj názor? myslím,že další zbytečnost ale třeba se někomu zalíbí..

Ari Hauntington ,která bude místo Spectry .. Zřejmě její konečný vzhled. Vypadá spíše jako její kopie..
A dvě nové kentauřice.. Dle mého zklamání..malá škola focení:1.díl

9. února 2016 v 14:16
Snad každá sběratelka panenek si přeje mít úžasné fotky. Bohužel né každé to jde. Konečně nadešel čas vám to sem sepsat a snad vám tímto i poradit.

1. Místo
Tohle je asi nejpodstatnější část celého focení. Např. pokud má dollska na fotce vypadat jako Červená karkulka logicky jí budu fotit v lese. Pokud třeba jako princezna vyberu lepící tapetu i kdybych jí měla nalepit na kus kartonu a používat jí jen jako pozadí. Existují k tomu různé wallpapery? ty však stojí kupu peněz. Mnohdy je právě kvůli tomuto přihozeno k panence pozadí za ní. Stačí ho jen vyndat z krabice a plast dát pryč. Když se podíváte na mé fotky velmi často ho používám. Odpadá mi tak starost,že fotka bude vypadat jednotvárně. Samozřejmě pokud si umíte fotky upravit můžete jim přihodit nějaké to pozadí. určitě nic nezkazíte focením venku . Pokud vám to však nevychází můžete fotit i doma třeba s nábytkem u stěny. Záleží i na tom zda chcete fotit panenku celou nebo jen do půli těla. Mnohdy však i panenky focené doma mohou vypadat dobře třeba na balkóně ale né na běžném kde by to mohlo taky moc hezky vypadat či s nábytkem u stěny.


2. Úprava samotné panenky
To je taky dost důležitá věc. Pokud chci fotit panenku musím jí upravit vlasy a případně pokud chci aby dělala nějaký pohyb tak si jí tak naštelovat. Pohyby by měly vypadat přirozeně ,tak jak je to u lidí. Pokud panence pokrčíte nohu někam do nebe bude to vypadat nehezky a na fotkách se to nakonec projeví. další věcí je oblečení. tady záleží na tom zda chcete fotit akty panenky :D nebo třeba na nějaké téma apod. Panenka může dělat nespočet pohybů. Další věc je jak panenku postavit ,aby stála. Může vám pomoct stojánek třeba i v případně pokud fotíte jen půli těla . Pokud fotíte panenku celou můžete jí opřít o pozadí aniž by to šlo vidět. Ono to poznat nepůjde. Případně stojánek či jí zkusit postavit má-li panenka boty na kterých to ustojí. Lze se inspirovat i na googlu.

3.Světlo,třes
Další věc ,která je velmi podstatná. Fotit byste měli vždy tak,aby šlo vidět co na fotce je. Nejlépe za dne tam,kde nejvíc doléhá světlo z okna. Určitě nebudu panenku fotit pod stolem kde jde vidět prdlačky. Můžete jí také položit na skřín a za ní dát různé pozadí. Tohle odpadá díky venku .Proto je nejlepší fotit právě tam. Třes. Pokud fotíte snažte se držet foták v klidu. po té jsou fotky rozmazané a jde vidět prd. i fotky z blízka musí nějak vypadat. Snažte se nedělat si stín a postavit se k panence tak,aby sme neviděli váš stín.Ono to jde.

4. Foťák
Jo jasně určitě je rozdíl mezi mobilem a foťákem za x korun ale i mobilem se dají pořídit dobré fotky. Pokud nemáte mobil ,že tam jde vidět na foťáku velké kulové. Nevymlouvejte se proto tedy na foťák. Jak říkám i mobilem to jde.


Myslím,že jsem snad řekla vše co jsem měla na srdci. Focení je tak trochu alchymie ale dá se s ním lehce vyhrát. V příštím díle si povíme něco o úpravě fotek. :)